Operační systém

V dotykovém tabletu jakékoliv značky najdete vždy jeden ze tří operačních systémů – Apple iOS, Google Android verze 2.2 a vyšší či Windows . Pořídíte-li si tablet značky Apple, počítat musíte vždy s iOS, naopak třeba Samsung pracuje ve svých zařízeních výhradně s Google Androidem. Pokud jste vyznavačem Windows, potom budete muset sáhnout po značkách Acer, HP, Fujitsu či třeba Dell.

Každý operační systém má své klady i zápory a stejně tak je i rozhodnutí na každém z nás, který z nich nám bude více vyhovovat, tedy je pro nás intuitivnější a pohodlnější. Většina uživatelů chytrých moderních zařízení, tedy i dotykových tabletů, se rozhoduje podle dalšího vybavení domácnosti. Pokud jste dlouhodobým uživatelem Apple zařízení, potom bude určitě vhodnější pořídit si iPad, který bude snadno kompatibilní s ostatními výrobky. Naopak s televizí a mobilním telefonem Samsung sáhněte raději po Google Androidu.

V závislosti na zvoleném operačním systému získáte také patřičné programové vybavení. Všechny operační systémy jsou v základu vybaveny funkcemi, které běžnému uživateli chytrých zařízení vystačí pro většinu základních operací – jedná se např. o kalendář, internetový prohlížeč nebo třeba e-mailový klient. Pokud by vám však základní vybavení nového dotykového tabletu nedostačovalo, vyspělé operační systémy samozřejmě umožňují také dodatečné stažení různých aplikací. Svůj tablet tak můžete obohatit o různé hry, čtečky knih, navigační systémy, slovníky, průvodce cestovatelů a další, užitečné a praktické pomocníky.