Jak vybrat tablet pro děti

Zřejmě nejdůležitějším parametrem, který hraje roli při prodeji tabletů pro děti, je snadno ovladatelný systém pro rodičovskou kontrolu. Před koupí tabletu se proto nikdy nezapomeňte přesvědčit, zda tablet dokáže zabránit dětem nakupování na internetu a nastavit činnosti, které děti mohou na tabletu dělat a které nikoliv.

Pokud hledáte tablet, který by mohlo používat více dětí, pak se ujistěte, že tablet, který vyberete, umožňuje vytvořit vícero uživatelských účtů. Řada tabletů určených pro děti používá operační systém (Android 4.0 Ice Cream Sandwich), a to v řádně upraveném prostředí uzpůsobeném přímo pro děti. K tomu využívá různých motivů (skinů). Tyto motivy fungují tak, aby pokud možno maximálně zabránily dětem v kontaktu s operačním systémem, resp. aby se vůbec nedostaly tam, kam vůbec nepotřebují. Kromě toho umožňují ovládat tablet i dětem, které neumějí číst, protože namísto textů používají velké barevné ikonky.

Dětské tablety nejsou jen hračkou, jde především o vzdělávání dětí zábavnou formou. Aplikace Dopravní výchova, Malý záchranář a Animovaná první pomoc jsou plné zábavných interaktivních her a testů, díky nimž si dítě hravě osvojí potřebné základy v těchto oblastech. Na jejich vývoji se podílelo mnoho odborníků z řad záchranářů, pedagogů, psychologů, grafiků a animátorů. Tablet obsahuje i výuku angličtiny.

„Je jasné, že v současné technické době se naše děti dříve či později s elektronikou setkají. U dětí se bude dovednost ovládání elektroniky již předpokládat jako součást „základní gramotnosti“. Proto je vhodné dítě s elektronikou seznamovat již od malička, ale samozřejmě postupně, v rozumné míře.